• Deň Zeme v MŠ

• ...ďakujeme pani Ábrahámovej za sponzorský dar - kvietky, z ktorých sa naše deti v materskej škôlke veľmi tešia...

• MO Šaľa v stolnom tenise

• ... Martin Turian žiak V.A triedy získal 1. miesto a stal sa majstrom okresu Šaľa v stolnom tenise, kategória chlapci U13. Srdečne gratulujeme !

• Straty a nálezy

• Vážení rodičia a žiaci

Žiadame Vás, aby ste si dôkladne prezreli nájdené/stratené veci v sekcii STRATY a NÁLEZY na EduPage stránke školy. Tieto veci sa našli počas školského roka 2023/2024.

Pokiaľ do 30.04.2024 nedôjde k prevzatiu nájdených/stratených vecí, budeme nútení ich odovzdať na zbernom dvore.

Zároveň upozorňujeme, že od dnešného dňa (26.04.2024) budeme nájdené veci uchovávať  2 mesiace od  ich zverejnenia. Následne budú odovzdané na zbernom dvore.

Za pochopenie ďakujeme

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Trnovec nad Váhom 302

• FRUIT BOX

• V rámci osláv Dňa Zeme pribudol do našej školy Fruit Box - priestor na odloženie nechceného ovocia. Napriek tomu, že by sme každý deň mali zjesť 5 porcií ovocia či zeleniny, nie vždy nám je práve po chuti. Je však veľká škoda, ak skončí v koši, prípadne mesiace zabudnuté v školskej taške. A tak sme sme prišli s nápadom vytvoriť odkladacie miesto na ovocie, ktoré si deti neprosia a môžu si ho zobrať tí, ktorí naň majú práve chuť. Okrem ekologických aktivít a zabraňovaniu zbytočného plytvania tak používaním Fruit Boxu podporujeme aj spolupatričnosť a altruizmus.

• Deň narcisov 2024

• ... vyzbierali sme 645,50 EUR. Všetkým, ktorí sa zapojili a prispeli do verejnej zbierky srdečne ĎAKUJEME!

• Noc s Adneresenom

• Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie na podporu čítania, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Na Slovensku ho od roku 2006 organizuje Spolok slovenských knihovníkov a knižníc.

Uplynulý týždeň sa v našej škole niesol v znamení kníh a rozprávok a vyvrcholil nezabudnuteľnou nocou v škole plnou čítania, zábavy, dobrodružstiev a súťaží.

V piatok 12. apríla sme v škole vítali 43 detí, ktoré nabalené spacákom, vankúšom, zubnou kefkou a baterkou prišli plné očakávaní do školskej telocvične. Tu už na nich čakali pani učiteľky, ktoré žiakov privítali, tak nezostávalo nič iné, len sa rozlúčiť s rodičmi a tešiť sa na nočnú prespávačku v škole.

Na úvod zložili všetci žiaci Sľub nocľažníka, ktorý spečatili aj svojím podpisom a žrebovaním sa zaradili do jednotlivých družstiev, ktoré predstavovali práve Andersenove rozprávky. Vo veľkej telocvični na nich už čakali rôzne dobrovoľné aktivity ako čitateľský kútik, tvorivý kútik, kútik spoločenských hier, či dance kútik. Po malom občerstvení čakala na žiakov spoločná aktivita vonku a po zotmení si už nedočkavo zasvietili baterky a dychtivo vyrazili na rozprávkovú Nočnú hru. Posmelení odvahou po nočnom dobrodružstve vytancovali zo seba posledné zvyšky energie a unavení, no plní zážitkov sa uložili do svojich spacákov. Po rozprávke na dobrú noc bolo počuť už len spokojné odfukovanie a Noc s Andersenom bola zavŕšená. V sobotu ráno sme sa posilnení chutnými raňajkami vybrali do školskej záhrady, kde sme slávnostne „zasadli“ novú tradíciu – strom Rozprávkovník (Paulownia Shan Tong), pri ktorom každý žiak zanechal svoje prianie. Žiaci si domov okrem skvelých zážitkov odniesli aj medailu za odvahu z Nočnej hry, pamätný list a malé darčeky.

V prvom rade ďakujeme pani riaditeľke, našim pani učiteľkám, rodičom zo ZRŠ, dobrovoľným hasičom, pani zdravotníčke, náčelníkovi obecnej polície a všetkým dobrovoľníkom a starším žiakom za nenahraditeľnú pomoc a spoluprácu pri organizácii a realizácii celej akcie.

V neposlednom rade naša vďaka patrí ZŠ Trnovec nad Váhom, obci Trnovec nad Váhom, Educamicus o.z. a MaryBee – rodinná včelia farma.

Najväčšie ďakujem patrí našim žiakom, ktorí prišli a užili si s nami prvú a určite nie poslednú Noc s Andersenom.

• Slávik Slovenska - školské kolo 16.04.2024

• I. kategória: