• Pošli dobrú správu: Škola Trnovec pomáha

• Milí priatelia našej školy,

naša škola sa tento školský rok prihlásila do programu Škola priateľská k deťom, ktorý vyhlasuje nadácia UNICEF.

Jednou z prvých podmienok získania tohto titulu je fundraisingová (darcovská) výzva v podobe veľkej školskej SMS súťaže.

Súťaž trvá do 31. 12. 2021 do 23.59 hod. a cieľom je poslať čo najviac SMS správ na číslo 844 s heslom Škola Trnovec pomáha. 1 SMS = 3€.

Zapojením do súťaže pomôžeme nielen UNICEFu, ale navyše škola s najvyšším počtom darcovských SMS získa zaujímavé zážitkové ceny:

1. miesto – Telesná výchova s tenistkou A. K. Schmiedlovou,

2. miesto – základy moderovania s A. Heribanovou

3. miesto – knižná beseda s autorom knihy Má pomoc v Afrike zmysel?

A preto, milí rodičia, priatelia školy, zahlasujte za našu školu a vyzvite aj ľudí vo svojom okolí.

Výnos vyzbieraný v rámci tejto súťaže poputuje na zbierku "DARUJ DOBRÝ POCIT", ktorá svojim účelom upozorňuje na naliehavosť ochrany detí v humanitárnych krízach pred všetkými typmi ohrozenia ich života, zdravia a dôstojnosti. Výnos zbierky bude použitý v zahraničí na podporu humanitárnych intervencií v rámci medzinárodnej kampane UNICEF Humanitarian Action for Children 2021, v krajinách: Južný Sudán, Afganistan, Ukrajina a v krajinách Blízkeho východu – Irak, Jordánsko, Libanon, Sýria.

Ďakujeme za podporu!

• Oznámenie pre žiakov II.stupňa ZŠ a ich zákonných zástupcov

• Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR Vám oznamujeme, že žiaci II.stupňa základnej školy s účinnosťou od 13.12.2021 do 17.12.2021 vrátane, majú zakázané prezenčné vzdelávanie.

Žiaci sa naďalej vzdelávajú dištančne formou online hodín /Teams, Edupage, Messenger/, formou zadávania materiálov a úloh cez portál Bezkriedy, podľa rozvrhu a dohody s jednolivými vyučujúcimi. Účasť na dištančnom vzdelávaní je povinná, neúčasť na online hodine musí byť ospravedlnená, inak sa to považuje za neospravedlnenú hodinu. V prípade akýchkoľvek technických problémov kontaktujte Vášho triedneho učiteľa.

Žiaci II.stupňa základnej školy sú odhlásení zo stravy.

Na stiahnutie:

Rozhodnutie_ministra_8.12._2021.pdf

• Dôležitý oznam - prevzatie samotestov.

• Oznamujeme zákonným zástupcom žiakov, že piaty balíček 5 ks (pravdepodobne posledný) samotestov si môžu vyzdvihnúť v základnej škole od 10.12.2021 do 17.12.2021. Oznam je platný aj pre rodičov, ktorí dodatočne prejavili záujem o samotesty.

Žiadame rodičov žiakov, ktorí si prevzali antigénové testy, že na základe pokynov MŚVVaŠ SR majú povinnosť ihneď nahlasovať výsledky samotestovania po každom uskutočnenom teste škole.

Testy musí prevziať dospelá osoba (rodič, starý rodič, iná poverená osoba), ktorá podpisuje prevzatie  samotestov.

• Dôležité oznámenie pre žiakov II.stupňa ZŠ a ich zákonných zástupcov

• Na základe Vyhlášky č. 286/2021 RÚVZ sídlom v Nitre Vám oznamujeme, že žiaci II.stupňa základnej školy s účinnosťou od 09.12.2021 majú zakázané prezenčné vzdelávanie.

Žiaci prechádzajú na dištančné vzdelávanie formou online hodín /Teams, Edupage, Messenger/, formou zadávania materiálov a úloh cez portál Bezkriedy, podľa rozvrhu a dohody s jednolivými vyučujúcimi. Účasť na dištančnom vzdelávaní je povinná, neúčasť na online hodine musí byť ospravedlnená, inak sa to považuje za neospravedlnenú hodinu. V prípade akýchkoľvek technických problémov kontaktujte Vášho triedneho učiteľa.

Žiaci II.stupňa základnej školy sú od 09.12.2021 odhlásení zo stravy.

Trvanie dištančného vzdelávania bude aktualizované podľa platných vyhlášok, opatrení, nariadení.

Na stiahnutie: vyhlaska_286.pdf

• Dôležitý oznam pre zákonných zástupcov žiakov V.A triedy.

z dôvodu podozrenia na výskyt ochorenia COVID 19 bude dňa 7.12.2021 (utorok) v triede V.A prebiehať dištančná forma vzdelávania. Žiaci zostávajú doma. O ďalších epidemiologických opatreniach Vás škola bude bezodkladne informovať. Na daný deň sú žiaci V.A triedy odhlásení zo stravy. Odporúčame zákonným zástupcom, aby pretestovali svoje deti domácimi Ag samotestami. O výsledku testu informujte bezodkladne školu cez rodičovske konto EduPage. V prípade pozitivity kontaktujte telefonicky školu a svojho všeobecného lekára pre deti a dorast.

Za pochopenie Vám ďakujeme.

• UPOZORNENIE

pokiaľ Vaše dieťa po karanténe celej triedy zostáva i naďalej v domácej karanténe, je nutné, aby ste svoje dieťa odhlásili na toto obdobie zo stravy bežným spôsobom, ktorým ste deti doteraz odhlasovali.

Škola odhlasuje zo stravy iba na obdobie karantény celej triedy