• Domáce samotestovanie

• V priebehu školského roka budú mať rodičia možnosť využívať dobrovoľné samotestovanie žiakov Ag samotestami v domácom prostredí.

Každý žiak základnej, strednej a špeciálnej školy, ktorého rodič prejaví záujem,
            dostane 5 ks samotestov na domáce samotestovanie.

Možnosť antigénového samotestovania môžu využiť všetci žiaci, ktorých rodičia prejavili záujem do 26.8.2021.

Pokiaľ sa rodičia rozhodnú využiť možnosť domáceho samotestovania žiakov, odporúčame ho realizovať v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy.

V prípade pozitívneho výsledku samotestovania Ag samotestom žiaka počas školského roka:

1. Žiak zostáva doma – nemôže ísť do školy.

2. Rodič kontaktuje všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý mu stanoví ďalší postup.

3. Rodič oznámi škole, že žiak mal pozitívny výsledok Ag samotestu, aby škola mohla pristúpiť k sprísneným hygienicko-epidemiologickým opatreniam.

(ŠKOLSKÝ SEMAFOR  v školskom roku 2021/2022  manuál pre všetky druhy škôl . Aktuálnu verziu manuálu  Verzia: 1.2  Dátum: 9. 9. 2021)

UPOZORNENIE!
            Žiadame rodičov, ktorí obdržali antigénové samotesty na domáce použitie, aby školu informovali o pravidelnom vykonávaní samotestovania cez rodičovské konto edupage.

Podpisom preberacieho protokolu pri preberaní samotestov sa rodičia zaväzujú, že samotestovanie budú dobrovoľne vykonávať (ideálne pravidelne) a o každom vykonaní samotestovania budú pravidelne informovať školu.

Školám, ktoré ministerstvu školstva nebudú nahlasovať realizovanie samotestovania u žiakov prostredníctvom online formulára „Týždenné hlásenie škôl podľa ŠKOLSKÉHO SEMAFORA“, nebude možné v ďalších kolách distribúcie samotestov poskytnúť ďalšie antigénové samotesty.

Prostredníctvom online formulára „Týždenné hlásenie škôl podľa ŠKOLSKÉHO SEMAFORA“ sa pritom nahlasuje nielen počet pozitívnych samotestov, ale aj celkový počet vykonaných samotestov.

Z DANÝCH DÔVODOV VÁS ŽIADAME O PRAVIDELNÉ NAHLASOVANIE VYKONANÝCH TESTOV A BEZODKLADNÉ  NAHLASOVANIE POZITÍVNYCH SAMOTESTOV.

Distribúcia ďalších 5 ks samotestov bude zverejnená na webovej stránke našej školy.

Na stiahnutie:

Navod_na_pouzitie_samodiagnostickeho_testu.pdf

• Rodičovské združenie

• Milí rodičia,

pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 23.09.2021 (štvrtok) o 16,00 hod. v budove základnej školy.

Tešia sa na Vás triedni učitelia Vašich detí.

z dôvodu minimalizovania premiešavania skupín a zhoršenia epidemiologickej situácie oznamujeme, že od 20.09.2021 bude ŠKD pre prihlásených žiakov 4.ročníka v budove základnej školy v kmeňovej triede do 14,30 hod.

• Upozornenie !

z dôvodu opakujúcich sa porušení pravidiel cestnej premávky a nedodržiavania cestného označenia Vás upozorňujeme, že každé jedno nahlásené porušenie (nahlásená ŠPZ) sa bude riešiť s príslušnými orgánmi.

Označenie zákazu vjazdu vo vymedzenej hodine je z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti Vás a Vašich detí.